Τσιτσιπάς: Στους «8» της Σανγκάης, παίζει αύριο με Τζόκοβιτς

Στον προημιτελικό γύρο του τουρνουά Masters της Σανγκάης προκρίθηκε ο Στέφανος Τσιτσιπάς που νίκησε με 2-1 σετ (7-5, 3-6, 7-6) τον Πολωνό Χούμπερτ Χουρκάζ και επόμενος αντίπαλος του για μια θέση στην τετράδα είναι το νο 1 της παγκόσμιας κατάταξης, Νόβακ Τζόκοβιτς!

Ο αγώνας με τον Χουρκάζ κρίθηκε μετά από 2 ώρες και 13 λεπτά και είναι χαρακτηριστικό ότι ο Ελληνας πρωταθλητής προκρίθηκε για πρώτη φορά στην καριέρα του στα προημιτελικά του Shanghai Masters.

Ο προημιτελικός με τον Νόβακ Τζόκοβιτς θα διεξαχθεί αύριο Παρασκευή (11/10).

Το Documento σέβεται όλες τις απόψεις, οι οποίες ωστόσο απηχούν αποκλειστικά και μόνον τη γνώμη των χρηστών. Διατηρούμε το δικαίωμά μας να μην αναρτούμε υβριστικά σχόλια και διαφημίσεις. Σχόλια που παραπέμπουν με ενεργό link σε άλλα sites δεν θα δημοσιεύονται. Χρήστες που δεν σέβονται αυτούς τους κανόνες θα αποκλείονται.