Χουλιγκανισμοί και στο βόλεϊ: Διακοπή στον αγώνα Ηρακλή ΠΑΟΚ

Με 2-1 νικούσε ο ΠΑΟΚ τον Ηρακλή, για την 7η αγωνιστική της Volley League, όμως πριν ξεκινήσει το τέταρτο σετ, ο αγώνας διεκόπη οριστικά.

Ο κόσμος παρέμεινε στο γήπεδο, παρόλο που είχε ζητηθεί να εκκενωθεί και όταν πέρασαν 40 λεπτά, έκλεισε το φύλλο αγώνα και πλέον η υπόθεση είναι στα χέρια της αθλητικής δικαιοσύνης.

Αφορμή για την διακοπή του αγώνα ήταν η ένταση που προκλήθηκε λίγο πριν το τέλος του τρίτου σετ. Ο Τακουρίδης του ΠΑΟΚ σε προσπάθειά του για μπλοκ πάτησε άσχημα και τραυματίστηκε, με τον Ηρακλή στην εξέλιξη του πόντου να βγαίνει νικητής αλλά ο διαιτητής έδωσε επανάληψη καθώς υπήρξε τραυματισμός.

Μετά από αυτόν τον πόντο που πήρε πίσω ο διαιτητής, προκλήθηκε ένταση μεταξύ των δύο ομάδων, με τους γηπεδούχους να διαμαρτύρονται για χειρονομία ανθρώπου του ΠΑΟΚ προς την κερκίδα. Το παιχνίδι συνεχίστηκε, ο ΠΑΟΚ πήρε το σετ με 27-25 και οι οπαδοί των γηπεδούχων πέταξαν αρκετά αντικείμενα στον αγωνιστικό χώρο με αποτέλσμα να ζητηθεί η εκκένωση του γηπέδου, που δεν έγινε ποτέ.

Πηγή: sport-fm.gr