Super League: Αγχωτική νίκη ο ΠΑΟΚ, 1-0 τον Παναιτωλικό

Αγχωτικό αλλά νικηφόρο ήταν το ξεκίνημα του ΠΑΟΚ στη Super League καθώς ξεπέρασε με 1-0 το εμπόδιο του Παναιτωλικού.
Ο “δικέφαλος” μπήκε με διάθεση να φτάσει σε ένα γρήγορο γκολ και το κατάφερε στο 6ο λεπτο με σουτ του Τόμας από ασίστ του Νάρεϊ. Οι γηπεδούχοι κυνήγησαν και το 2-0 αλλα μετά το πιεστικο πρώτο 15λεπτο ο ρυθμός τους έπεσε και ο Παναιτωλικός ισορροπησε το ματς χωρις πάντως να απειλεί.
Με το ξεκίνημα του β’ μέρους ο Μπίσεσβαρ έχασε μεγάλη ευκαιρία για το 2-0.
Ο “δικέφαλος” είχε τον έλεγχο, δημιούργησε κι άλλες ευκαιρίες αλλά όσο δεν καθσριζε τον αγώνα ο Παναιτωλικός ήλπιζε παρά το γεγονός ότι δεν ήταν απειλητικός. Κσι στο φινάλε το ματς έγινε θρίκερ κσθλως στο 88′ ο Αουγκούστο έχασε μεγάλη ευκαιρία και στο 89′ ο Κοτάρσκι έσωσε το 1-1 του Σενγκέλια…
Ο διαιτητής Ευαγγέλου “κιτρίνισε” τους Ντουάρτε, Αποστολάκη.
ΠΑΟΚ: Κοτάρσκι, Λύρατζης (80′ Σάστρε), Ίνγκασον, Κουλιεράκης, Τσαούσης, Αουγκούστο, Κούρτιτς, Νάρεϊ (80′ Κωνσταντέλλιας), Ντάντας (71′ Φ. Σοάρες), Μπίσεσβαρ (65′ Ελ Καντουρί), Τόμας (71′ Ολιβέιρα).
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ: Ανέστης, Λάρσον, Αποστολάκης, Κορνέλιους, Χουχούμης, Μλάντεν (81′ Βαρόνε), Φλόρες, Ντίας (71′ Σενγκέλια), Ντουάρτε (81′ Ξενιτίδης), Χατζηθεοδωρίδης (57′ Νταγκό), Καρέλης (81′ Πέδρο).