Super League: Σεφτέ στις νίκες ο ΠΑΣ Γιάννινα, 2-1 τον Λεβαδειακό

SUPERLEAGUE 2022-2023 / ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ - ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ (ΛΕΩΝΙΔΑΣ ΜΠΑΚΟΛΑΣ / EUROKINISSI)

Ο ΠΑΣ Γιάννινα νίκησε δύσκολα τον Λεβαδειακό με 2-1 κι έκανε σεφτέ στις νίκες στην 4η αγωνιστική της Super League.

Μόλις στο 2ο λεπτό ο ΠΑΣ αιφνιδίασε τους φιλοξενούμενους όταν σε σέντρα του Μπιλμπάο ο Ροσέρο με κεφαλιά άνοιξε το σκορ (1-0). Οι γηπεδούχοι κυριάρχησαν στο πρώτο 15λεπτο, πέτυχαν ένα ακόμη γκολ με τον Μπαγκαλιάνη αλλά ακυρώθηκε ως οφσάιντ αλλά δεν μπόρεσαν να κρατήσουν το σκορ γιατί στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ο Λεβαδειακός ισοφάρισε με μακρινό σουτ του Μουτίνιο ((1-1).

Στο β’ μέρος το ματς έγινε πολύ γρήγορο με τον ΠΑΣ να χάνει τις μεγάλες ευκαιρίες με τους Ροσέρο (49’ και Σταματελόπουλο (69’). Ομως στο 73’ ο Εραμούσπε λύτρωσε τον ΠΑΣ με το 2ο φετινό του γκολ καθώς έκανε από κοντά το 2-1.

Ο διαιτητής Γκάμαρης έδειξε κίτρινες στους Μεχία, Κωνσταντινίδη, Τζημόπουλο, Σορία.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ: Σούλης, Σορία, Μπαγκαλιάνης, Εραμούσπε, Κιάκος, Μπιλμπάο, Καραχάλιος, Λιάσος (67’ Σταματελόπουλος), Ροσέρο, Μορέιρα, Παμλίδης (60’ Τζίμας).

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ: Μάρκοβιτς, Κωνσταντινίδης (67’ Ντεντάκης), Μπαχανάκ, Τζημόπουλος, Βήχος, Μουτίνιο, Μεχία (46’ Χάμοντ), Μπελμόντ, Βρακάς (78’ Τόρο), Σκβαρκα (46’ Λούα Λούα), Δούμτσιος (78’ Τσιριγώτης).