Μόνο νίκες στα φιλικά για την ΑΕΚ: 2-0 με την Ομόνοια στη Κύπρο

Μ’ ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο η ΑΕΚ επικράτησε -0 της Ομόνοιας σε φιλικό κόντρα στην Ομόνοια στο ΓΣΠ της Λευκωσίας.
Αυτή ήταν η τέταρτη νίκη της ΑΕΚ σε ισάριθμες φιλικές αναμετρήσεις το φετινό καλοκαίρι καθώς προηγήθηκαν οι νίκες με Γκενκ, Φόλενταμ και Ουτρέχτη.
Ο Τσούμπερ είχε δοκάρι (11′) κι ο Πινέδα άνοιξε το σκορ (21′) μετά από υπέροχη ατομική ενέργεια.
Το 0-1 ήταν σκορ ημιχρόνο αφού ο Στάνκοβιτς έσωσε με διπλή επέμβαση (41′) επί του Μπρούνο που είχε και χαμένο τετ α τετ λίγο μετά.
Στην επανάληψη ο Πινέδα νικήθηκε σε τετ α τετ από τον Φαμπιάνο, αλλά στο 65′ ο Μάνταλος έκανε το 0-2.
ΟΜΟΝΟΙΑ: Φαμπιάνο, Μάθιους (70′ Ψάλτης), Μίλετιτς, Λανγκ, Μιξ, Μπαχιρού, Μπρούνο, Μπάρκερ, Παπουλής (62′ Σάββα), Κακουλής (62′ Μάταβζ).
ΑΕΚ: Στάνκοβιτς, Μήτογλου (66′ Ρώτα), Τζαβέλλας (66′ Μουστακόπουλος), Χατζισαφί (80′ Κοσίδης), Γκατσίνοβιτς (75′ Γιούσης), Τσούμπερ (66′ Μοχαμάντι), Γιόνσον (76′ Μιτάι), Σιμάνσκι, Μάνταλος (66′ Φράνσον), Πινέδα (66′ Άμραμπατ), Αραούχο (66′ Γκαρσία).