Μαρτίνς: Τέτοιες ευκαιρίες σαν την τελευταία δεν χάνονται

Στη φάση του τελευταίου… δευτερόλεπτου στάθηκε ο Πέδρο Μαρτίνς μετά το τέλος του αγώνα με την ΑΕΚ (1-1). Ο τεχνικός του Ολυμπιακού δήλωσε:

«Ήταν ένα πραγματικό ντέρμπι, με πολύ έντονο ρυθμό και ευκαιρίες. Ένα πολύ δύσκολο και ισορροπημένο παιχνίδι. Νομίζω πως τις πιο μεγάλες και ξεκάθαρες ευκαιρίες τις είχαμε εμείς, ειδικά αυτή του τελευταίου λεπτού. Όταν διεκδικείς τον τίτλο δεν μπορείς να χάνεις τέτοιες ευκαιρίες. Αυτό που έλειπε από το παιχνίδι μας, ήταν να μετατρέψουμε τις ευκαιρίες σε γκολ.

Η ΑΕΚ επέβαλε το δικό της ρυθμό στα πρώτα 30 λεπτά, αλλά μετά βελτιωθήκαμε πάρα πολύ. Στο β΄ ημίχρονο ήμασταν κυρίαρχοι και μετά το γκολ είχαμε τον έλεγχο. Όμως, παρότι δημιουργούσαμε, δεν μπορούσαμε να σκοράρουμε. Είναι προφανές ότι κυνηγάμε τις νίκες. Παρόλα αυτά είμαστε μια καινούρια ομάδα, έχουμε πολλά να βελτιώσουμε και είναι ακόμα νωρίς στο πρωτάθλημα για να κριθεί οτιδήποτε από ένα αποτέλεσμα».