Europa League: Ισόπαλο το ντέρμπι Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Μίλαν 1-1

Οι νίκες του Αγιαξ και της Βιγιαρεάλ ξεχώρισαν στους σημερινούς τέσσερις πρώτους αγώνες για τη φάση των «16» του Europa League, ενώ αυτή την ώρα διεξάγονται οι υπόλοιποι τέσσερις μεταξύ των οποίων και το Ολυμπιακός – Αρσεναλ.

Το ντέρμπι του Μάντσεστερ μεταξύ Γιουνάιτεντ – Μίλαν έληξε 1-1 με τους Ιταλούς να ισοφαρίζουν με τον Κιάερ στις καθυστερήσεις του αγώνα το γκολ του Ντιαλό.

Η Μίλαν μπήκε ορμητικά στο ματς και στο πρώτο 12λεπτο είχε καταφέρει να σημειώσει δύο γκολ (5’ Λεάο, 11’ Κέσιε) τα οποία ακυρώθηκαν από το VAR (το πρώτο για οφσάιντ του σκόρερ και το δεύτερο για κοντρόλ με το χέρι)

Στο Κίεβο η Βιγιαρεαλ νίκησε 2-0 την Ντιναμό παρά το γεγονός ότι στο ισπανικό πρωτάθλημα έχει σχεδόν 2,5 μήνες να δει νίκη! Στο Αμστερνατμ ο Αγιαξ συνέτριψε 3-0 τη Γιουνγκ Μπόις και θα μπορούσε να πετύχει και διπλάσιο σκορ.

Τέλος σην Πράγα, η Ρέιντζερς παρέμεινε αήττητη φέτος στην Ευρώπη αφού πήρε 1-1 από την Σλάβια.