Super League 2: Διακόπηκε το ματς Ολυμπιακός Β – Κηφισιά

Το παιχνίδι της Super League 2, Ολυμπιακου Β – Κηφισιάς που διεξάγεται στις εγκαταστάσεις των ” ερυθρολεύκων” στο Ρέντη διακόπηκε στο 24ο λεπτό της συνάντησης με το σκορ στο 0-0. Στο λεπτο εκείνο υπήρξε ένα μαρκάρισμα του Κωστή του Ολυμπιακοί στον Ταλάλ των φιλοξενούμενων, και ο ρέφερι απέβαλε τον “ερυθρόλευκο” μέσο με απευθείας κόκκινη κάρτα. Δημιουργήθηκε ένταση, κάποιοι οπαδοί επιχείρησαν να μπουν στον αγωνιστικό χώρο αλλά συγκρατήθηκαν από τους πιο ψύχραιμους.

Τα πράγματα ηρέμησαν σύντομα, ο διαιτητής Βάσιος έδειξε συνέχεια στο ματς αλλά οι παίκτες των γηπεδούχων δεν έδειξαν διάθεση να αγωνιστούν. Οι διαιτητές διέκοψαν προσωρινά το ματς, αποσύρθηκαν στα αποδυτήρια και άπαντες περιμένουν τη τελική έκβαση του αγώνα.

Θυμίζουμε οτι πριν ένα μήνα ο Ολυμπιακος είχε αποχωρήσει στο ημίχρονο του αγώνα του στη Καλλιθέα διαμαρτυρόμενος για τη σε βαρος του διαιτησία, ενώ πιο πριν είχε εκδόσει ανακοίνωση κατα πάντων με αφορμή τη διαιτησία στον αγώνα με το Αιγάλεω…