Champions League: Μοιρασιά στο Μόναχο, Μπάγερν – Ρεάλ 2-2(Videos)

Μπάγερν και Ρεάλ Μαδρίτης έμειναν στο 2-2 στο Μόναχο και θα λύσουν τις διαφορές τους για την πρόκριση στον τελικο του Champions League στη ρεβάνς της 8ης Μαίου στο “Μπερναμπέου”. Σήμερα παίρνει σειρά ο δεύτερος ημιτελικός Ντόρτμουντ-Παρί (22.00).

Η Μπάγερν κυριάρχησε στο πρώτο 20λεπτο αλλά σπατάλησε με τον Σανέ τις ευκαιρίες που δημιούργησε, κάτι που εκμεταλλεύτηκε η Ρεάλ, η οποία στην πρώτη τελική της στο ματς στο 24′, άνοιξε το σκορ. Εκπληκτική κάθετη πάσα του Κρόος στον κενό χώρο για τον Βινίσιους που πλάσαρε εύστοχα τον Νόιερ για το 0-1.

Στο β’ μέρος η Μπάγερν βγήκε πιο πιεστική και σε ένα τετράλεπτο γύρισε το ματς. Αρχικά στο 53′ ο Σανέ με καταπληκτική προσπάθεια και σουτ μέσα από την περιοχή ισοφάρισε 1-1. Τέσσερα λεπτά μετά (57′) ο Μουσιάλα κέρδισε πέναλτι από τον Βάσκεθ και ο Κέιν έγραψε το 2-1. Ομως στο 83′ η Ρεάλ κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή του Ροντρίγκο από τον Κιμ και ο Βινίσιους ισοφάρισε για το τελικό 2-2.