Super League πλέι άουτ: Θρίαμβος στο φινάλε για τον Βόλο, 3-0 τη Λαμία

Με ξέσπασμα στο τελευταίο 20λεπτο του ματς στο Πανθεσσαλικό Στάδιο, ο Βόλος συνέτριψε 3-0 τη Λαμία στην 3η αγωνιστική των πλέι άουτ της Super League 1, σε ένα παιχνίδι που είχαμε και τρία δοκάρια, τα δυο για τους γηπεδούχους.

Μοναδική καλή στιγμή στο πρώτο ημίχρονο το δοκάρι του Βόλου σε φάουλ του Φερνάντες στο 12′.

Στο β’ μέρος, οι γηπεδούχοι ανέβηκαν κατακόρυφα αλλά η Λαμία απείλησε πρώτη με δοκάρι του Σιμόν στο 51′. Τελικά στο 72′ ο Μπαρτόλο με έξοχη προσπάθεια άνοιξε το σκορ και οι φιλοξενούμενοι κατέρρευσαν. Στο 75′ ο Φαν Βέερτ είχε δοκάρι για το 2-0. Στις καθυστερήσεις οι Λουσέρο (91′) και Φεράρι (95′) διαμόρφωσαν το τελικό 3-0.

ΒΟΛΟΣ: Παπαδόπουλος, Φεράρι, Λογαράς (68’ Τριανταφύλλου), Σιέλης, Άλχο, Μεταξάς, Μπαριέντος (77’ Ριένστρα), Κορέα, Φερνάντες (59’ Ροσέρο), Μπαρτόλο (77’ Πουρίτα), Φαν Βέερτ

ΛΑΜΙΑ: Σαράνοφ, Σιμόν, Αντέτζο (68’ Βύντρα), Τζανετόπουλος (77’ Βέλλιος), Λούκας, Μαρτίνεθ (81’ Σαραμαντάς), Τζανδάρης (81’ Μανουσάκης), Μπεχαράνο, Νούνιες, Μανούσος, Καραμάνος (77’ Ρόμανιτς)