Χάντμπολ: Κυπελλούχος ο Ολυμπιακός 23-13 την ΑΕΚ

Κυπελλούχος Ελλάδας στο χάντμπολ για δεύτερη φορά στέφθηκε ο Ολυμπιακός _x000D_
που νίκησε στον τελικό που έγινε στην Πάτρα την ΑΕΚ με 23-13.

Οι Πειραιώτες από το ξεκίνημα του αγώνα έδειξαν ότι δεν θα άφηναν την ευκαιρία να πάει χαμένη, καθώς λίγες μέρες πριν, η ΑΕΚ ήταν εκείνη που τους νίκησε στο πρωτάθλημα κι έσπασε το αήττητο τους. Πήραν από την αρχή προβάδισμα στο σκορ και μέχρι το ημίχρονο έφτιαξαν μια διαφορά τριών-τεσσάρων τερμάτων που στο φινάλε αύξησαν μετατρέποντας τον τελικό σε παράσταση για έναν ρόλο.

Τα πεντάλεπτα: 2-2, 3-2, 5-3, 7-4, 10-6, 12-8 (ημίχρονο), 13-9, 16-11, 17-12, 18-13, 20-13

Ολυμπιακός (Ζαραβίνας): Κρητικός, Τζηράς 10, Καραμπουρνιώτης 1, Λέμος 2, Μούγιτς, Ρέινα 2, Κανδύλας, Σανίκης 3, Μπούμπαλο, Κόντης, Λιάπης 1, Τσιλιμπάρης, Άρσιτς, Αραπακόπουλος 2, Χάλαρης, Τσίλης 2.

ΑΕΚ (Γραμματικός): Γεωργιάδης, Ζαμπούνης 4, Νικολαϊδης, Συγγάρης, Μπάλαζ, Ραντούλοβιτς, Αλβανός, Μπάγιος 1, Γιάκομπσεν 4, Παπαδιονυσίου 3, Δομπρής, Μυλωνάς 1, Νταρσουλάντ, Αργυρού, Παλεβίτσιους, Βραζάλιτσα.