Ολυμπιακός – Φενέρμπαχτσε: Γκολ ποίημα και μία ασίστ ο Φορτούνης σε ένα ημίχρονο (Video)

Με 2-0 προηγείται ο Ολυμπιακός στο «Γεώργιος Καραϊσκάκης» κόντρα στη Φενέρμπαχτσε με τον Κώστα Φορτούνη να κάνει εξαιρετική εμφάνιση. Ένα γκολ και μία ασίστ στο πρώτο ημίχρονο για τον Έλληνα διεθνή.

Μόλις στο 8ο λεπτό ο Ολυμπιακός στο παιχνίδι κόντρα στη Φενέρμπαχτσε στο «Γεώργιος Καραϊσκάκης» για τα προημιτελικά του Conference League.

Με υπέροχο μακρινό σουτ ο άσος του Ολυμπιακού άνοιξε το σκορ βάζοντας φωτιά στο φαληρικό γήπεδο.

Στο 32′ ο Φορτούνης ήταν πάλι πρωταγωνιστής αυτή τη φορά μοιράζοντας την ασίστ στον Γιόβετιτς που έγραψε το 2-0: